148

Sportski uspjeh Aline Zagitove puno je bolji nego u studiju

Rezultati Jedinstvenog državnog ispita za slavnu rusku klizačicu Alinu Zagitovu pokazali su se iskreno slabim.

Na web stranici Akademije narodnog gospodarstva i državne službe objavljen je popis pristupnika koji upisuju ovu obrazovnu ustanovu i rezultati ispita pristupnika. Pokazalo se da osamnaestogodišnji sportaš koji je odabrao fakultet novinarstva ima vrlo nizak skup bodova.

Alina Zagitova, zadovoljna svojim postignućima na svjetskim natjecanjima, bila je na pretposljednjem mjestu na listi prijavljenih - 193 od 194. Osvojila je samo 95 bodova, s 51 bod iz ruskog i 44 iz društvenih studija.

Međutim, djevojka će i dalje studirati na RANEPA, naravno, na plaćenoj osnovi.

Podsjetimo, Zagitova je zlatna medalja svjetskih, europskih i ruskih prvenstava, pobjednica finala Grand Prixa. 2018. godine na Olimpijskim igrama u Pyeongchangu umjetnički klizač zauzeo je 1. mjesto u pojedinačnom klizanju i 2. mjesto u ekipnom klizanju. U proljeće 2020. bila je na osmoj liniji ISU rejtinga - Međunarodne klizačke unije.

Krajem prošle godine Alina je dala izjavu o suspenziji karijere, ali je za novu sezonu uvrštena u rusku reprezentaciju.