Menadžer

Voditelj iznajmljivanja: kvalifikacije i radne obveze

Sadržaj
  1. Značajke profesije
  2. Kvalifikacijski zahtjevi
  3. Funkcionalne odgovornosti
  4. Opis posla

Posao voditelja najma nije rijedak. Ali mnogi ljudi nemaju pojma o kakvoj se profesiji radi, koje su kvalifikacije tamo potrebne i koje su glavne obaveze na poslu. Vrijeme je da se popravi ovaj jaz.

Značajke profesije

Upravitelj najma, u svakom slučaju, radi po shemi kamatnih stopa, odnosno dobiva određeni postotak od svake transakcije koju napravi. Svakako ćete morati održavati stalan kontakt s ljudima. I to ne samo s vlastitim menadžmentom, već i s klijentima koji žele nešto iznajmiti ili iznajmiti. Stoga su karakteristične značajke rada upravitelja za isporuku poslovnih nekretnina ili stambenih prostora tradicionalno:

  • česta poslovna putovanja i putovanja;
  • prekovremeni i neredoviti rasporedi rada;
  • nemogućnost predviđanja gdje i kako će završiti radni dan, koliko će trajati ova ili ona registracija;
  • sustavni emocionalni stres.

Poslovne nekretnine su za takvog upravitelja vrlo isplative, jer su skupe, a čak se i kod najma plaća solidan iznos.... Stoga, stope provizije obećavaju impresivne; ali nije sve tako jednostavno i lako. Samo oni koji majstorski poznaju specifičnosti tržišta, koji su spremni duboko i sveobuhvatno proučavati značajke određenih objekata, postići će uspjeh u ovom segmentu tržišta. A konkurencija je tamo žestoka i nemilosrdna.

Radeći kao trgovac nekretninama, morat ćete, međutim, platiti više pažnje ne individualne karakteristike pojedine zgrade, nego opća statistika i ekonomska dinamika. Pozornost takvog stručnjaka mora biti usmjerena na demografske specifičnosti regije, jer upravo ona određuje potražnju i ponudu za određenim vrstama roba i usluga. Potrebno je pomno pratiti situaciju s konkurentima, prijedloge koje oni daju. Čak i ako su ove ponude u susjednim cjenovnim razredima ili se razlikuju po području.

Svaki dogovor se razrađuje pojedinačno. Pregovori mogu potrajati. Proces dogovora i odobravanja dokumenata, pojedinačnih parametara ugovora nije ništa manje dug. Vrlo su male šanse za predaju velike poslovne nekretnine u manje od tri mjeseca. Zato menadžer mora razviti strpljenje i metodologiju.

Interakcija sa stanarima je skrupulozan mali posao koji ne tolerira "napade konjice" i "uraganske stope".

Kvalifikacijski zahtjevi

Ono što je rečeno jasno pokazuje da dobar upravitelj najma mora izvrsno poznavati:

  • ekonomska znanja;
  • metode za izračun dobiti i gubitka;
  • matematički modeli koji omogućuju predviđanje razvoja situacije na tržištu;
  • detaljan proces najma;
  • vještine izrade ugovora i procjene njihovog sadržaja;
  • vještine formiranja drugih potrebnih dokumenata (a ima ih također puno).

Funkcionalne odgovornosti

Danas je iznimno rijetko da menadžer radi sam. Obično je uključen u rad cijelog odjela, pa je prisiljen uskladiti svoje djelovanje s aktivnostima drugih zaposlenika. Zakup se može izraziti u davanju nekretnine kako u privremeni posjed i korištenje, tako i samo na privremeno korištenje. Menadžer je dužan razumjeti ovu suptilnost i razumjeti što se i kada, pod kojim konkretnim uvjetima prenosi na zainteresiranu stranu. Osim toga, ima puno posla puno prije sklapanja ugovora.

Stanari i oni koji namjeravaju nešto predati donose mu razne dokumente. Potrebno je sve pažljivo proučiti, provjeriti, usporediti jedni s drugima i s normama zakona.

Ponekad jedna tipkarska pogreška u pisanju imena, u detaljima organizacije, u broju plaćanja može doslovno srušiti cijeli posao. O optimalnoj ravnoteži prava i obveza među strankama da i ne govorimo.

Također je potrebno:

  • kreirati i održavati ažurirane baze podataka stanara s kontakt podacima;
  • analizirati obujam prodaje;
  • iznijeti prijedloge kako njihove, te iste količine, povećati ili barem zadržati na sadašnjoj razini;
  • tražiti nove stanare;
  • kontrolirati ispunjavanje uvjeta po već sklopljenim ugovorima.

Opis posla

Ovaj dokument, kao i uvijek, sastavlja se pojedinačno u svakoj organizaciji. Ali još uvijek postoje zajedničke točke u vezi s odgovornostima izvođača. Oni svakako moraju znati:

  • glavni savezni i regionalni propisi koji se odnose na financijska pitanja, promet nekretninama, zaštitu objekata kulturne baštine, zaštitu prirode i prava drugih vlasnika;
  • postupak sklapanja, izvršenja i raskida ugovora utvrđen zakonom i razjašnjen poslovnim pravilima;
  • struktura vlastitog odjela;
  • algoritam djelovanja u slučaju određene situacije;
  • norme radnog prava;
  • sigurnosni zahtjevi, protupožarna i industrijska, biološka i radijacijska, protuteroristička sigurnost (ako takvi rizici mogu biti prisutni u objektima);
  • porezne norme;
  • postupak dokumentiranja i prijenosa plaćanja;
  • osnovni standardi tijeka dokumenata;
  • tržišni uvjeti;
  • postupak pregleda i ispitivanja zgrada, građevina i njihovih pojedinih dijelova.

Također, upravitelj najma treba biti svjestan:

  • zemljište, stambeni standardi;
  • etika i taktika poslovnog pregovaranja;
  • psihologija poslovnog partnera;
  • poslovnik u organizaciji.
bez komentara

Moda

ljepota

Kuća