Menadžer

Zahtjevi za kvalifikaciju pomoćnika upravitelja

Sadržaj
  1. Kakav je ovo posao?
  2. Kvalifikacijski zahtjevi
  3. Funkcionalne odgovornosti
  4. Opis posla

Pomoćnik upravitelja (koji se naziva i pomoćnik) je novonastala pozicija koju mnogi nastoje dobiti. Ovaj specijalist bliski je suradnik voditelja u raznim područjima djelovanja. A što je uključeno u projektni zadatak pomoćnika upravitelja, razmotrit ćemo detaljnije.

Kakav je ovo posao?

Prije nego što napustite odgovore na modnu profesiju, potrebno je proučiti što će točno asistent raditi. Je li takav posao pravi za vas, treba se odgonetnuti. Od pomoćnika se traži profesionalnost i znanje iz područja u kojem menadžeri rade – na to morate biti spremni. Ukratko, pomoćnik postaje "desna ruka" menadžera, pomažući mu u njegovim profesionalnim aktivnostima. A aktivnost može biti apsolutno sve.

Veliki fizički i intelektualni teret dodijeljen je asistentima. Najčešće rade po standardnom rasporedu - 5 dana u tjednu, plaća je niska: 20.000, samo povremeno prelazi ovaj iznos. Međutim, ovaj težak posao ima niz pozitivnih aspekata: obogaćivanje iskustva, stvaranje izgleda za vaš profesionalni razvoj u budućnosti. Ako se smatrate osobom koja je društvena, sposobna se jasno izraziti ne samo na papiru ili u elektroničkom obliku, već i naglas, racionalna, samoorganizirana, svrsishodna, entuzijastična, oni koji podjednako dobro rade i u timu i sami, kao i sposobni uvjeriti, onda će vam posao pomoćnika voditelja svakako odgovarati.

Asistent, u pravilu, obavlja sve rutinske poslove, tijekom kojih možete puno naučiti... Pomoćnik obavlja iste funkcije kao i menadžer, što uključuje: komunikaciju s klijentima, upućivanje poziva i još mnogo toga. Jedina razlika: upravitelj ima svoje klijente, a on je odgovoran za njihova plaćanja, povrate i još mnogo toga. Pomoćnik upravitelja daje nove klijente glavnom menadžeru.

Kvalifikacijski zahtjevi

Nemoguće je jednoznačno reći kakva je stručna sprema potrebna za dobivanje posla pomoćnika voditelja. To se, naravno, potiče, ali određuje određena organizacija. U nekim slučajevima je dovoljna prosječna obuka u profilu, u drugim tvrtkama su potrebni samo djelatnici s visokom stručnom spremom. Glavni naglasak je na poznavanju psihologije, ekonomije, sposobnosti prodaje. Poznavanje stranih jezika je samo dobrodošlo... Što se tiče radnog iskustva, i ovdje je teško jednoznačno odgovoriti. Za uspješnu prodaju kozmetike, obuće ili hrane - iskustvo je poželjno, ali nije obavezno. Ali nije moguće trgovati nekim specifičnim, pa čak i egzotičnim stvarima bez iskustva.

Što se tiče iskustva posjedovanja računala, ova stavka je prema zadanim postavkama, budući da su sada gotovo svi ljudi usko povezani s tehnologijom, posebice s prijenosnim računalima i računalima. Pomoćnik menadžera, prema svojim kvalifikacijama, treba biti upoznat s aktualnim gospodarskim procesima, imati osnovna znanja o trgovini i drugim komercijalnim djelatnostima, te poznavati stanje na tržištu (u svojoj organizaciji i među konkurencijom).

Imajte na umu: ovo nisu svi uvjeti za pomoćnika upravitelja. Trebao bi biti svjestan postupka određivanja cijena u segmentima tržišta kao što su mala veleprodaja, veleprodaja, maloprodaja i mala maloprodaja.

Osim toga, oni koji će postati asistenti trebaju svladati sociologiju, etiku poslovne komunikacije, strategiju uspostavljanja poslovnih odnosa, motivaciju radnika, suvremene računalne programe i drugo.

Funkcionalne odgovornosti

Pomoćnik upravitelja je posao s nizom odgovornosti. Mora uzeti u obzir pritužbe kupaca kako bi pronašao pravi izlaz iz situacije. Asistent pazi da se takve pritužbe ne ponove. Ovaj vrijedni zaposlenik aktivno sudjeluje u reklamnim i marketinškim kampanjama, prikuplja podatke o potrošačima, priprema izvješća o učinku, priprema analitička izvješća i još mnogo toga.

Za pomoćnika menadžera društvenost je vrlo važna jer mora puno komunicirati, uspostavljati kontakte s klijentima, pregovarati. Glavni direktor može dodijeliti određene zadatke svom pomoćniku u bilo kojem području. Pomoćnik se također bavi sklapanjem ugovora, a to zahtijeva veliku pažnju.

Opis posla

Dok je upravitelj odsutan iz poduzeća, zamjenjuje ga službeno imenovana osoba. Zamjenik preuzima iste obveze. Asistent ima pravo: dobiti sve informacije potrebne za učinkovit rad, upoznati se sa svim dokumentima, predložiti ideje za poboljšanje rada.

Pomoćnik voditelja (ako radi s prodajom) obavlja posao organizacije prodaje bilo koje robe. Tijekom svoje djelatnosti prikuplja podatke o robi i traži potencijalne kupce. Vrlo je važno naučiti kako pregovarati s klijentima, jer o tome ovisi uspjeh ili neuspjeh. Pomoćnik je odgovoran za curenje informacija, nanošenje materijalne štete tvrtki i neispunjavanje radnih obveza.

Potražnja i izgledi za rad kao pomoćnik menadžera su vrlo visoki. Angažirajući ga, poduzetnik prvenstveno kupuje svoje vrijeme – naš jedini resurs koji je ograničen. Shvaća da će bez pomoćnika njegove aktivnosti ići puno sporije.

Pokažite svoju najbolju stranu, jasno dajte do znanja da ste ozbiljna i odgovorna osoba i, primivši ovu poziciju, nećete razočarati.

bez komentara

Moda

ljepota

Kuća